Terapie

"Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem".
Carl Gustav Jung

Psychoterapia to proces, w którym będę Ci towarzyszyła. Forma terapii, którą się zajmuję, to rozmowa, podczas której możesz omówić sprawy istotne dla Ciebie. Omówić, by je zrozumieć.

W procesie tym ważne jest poznanie samego siebie. Lepsze zrozumienie siebie, kontakt z własnymi emocjami, może motywować Cię do zmiany niektórych wzorców myślenia i postaw życiowych, które negatywnie wpływają na Twoje życie. Uważna obserwacja takich doświadczeń jak lęk, samotność, złość, nawracanie bolesnych wspomnień, nadmierne skupienie na jedzeniu, trudność z podjęciem jakiejś ważnej decyzji, niemożność osiągnięcia porozumienia z kimś, kto jest dla nas ważny, czy przymus robienia czegoś, o czym wiemy, że nam szkodzi, prowadzi do odkrycia, dlaczego problemy te się pojawiają i jaki jest ich sens w naszym życiu. Pomaga to zrozumieć jak Twoja historia życia, kolejne wydarzenia z przeszłości, tworzą schemat, który walcząc o przetrwanie kształtuje i tworzy teraźniejszość. Rozwiązanie jest najczęściej naturalnym efektem tej wiedzy, co w efekcie pomaga w bardziej świadomy sposób stać się ,,właścicielem własnego życia’’. Każdy z nas jest w stanie odkryć, że może w pełni cieszyć się własnym życiem, korzystając ze swojej wolności wyboru. Terapia może pomóc nauczyć się akceptować ograniczenia, których nie można zmienić i zmobilizować własne zasoby, aby móc więcej doświadczać radości życia.

Pracuję w podejściu integracyjnym.

W psychoterapii istnieje kilka podejść do rozumienia problemów, z jakimi pacjenci zgłaszają się do psychoterapeutów. Do najważniejszych należą: psychodynamiczne, poznawczo-behawioralne, systemowe, schematów, humanistyczno- egzystencjonalne. Każda z tych modalności pozwala korzystać z odpowiednio nadanych im podstaw teoretycznych oraz różnorodności rozumienia zaburzeń psychicznych wraz z właściwymi im metodami pracy.

W nurcie terapii integracyjnej, terapeuta raz zachęca do ugłaśniania wszystkich pojawiających myśli, daje przestrzeń do doświadczania emocji, innym razem sam sugeruje tematy, nad którymi należy się zastanowić. Kwestie te mogą wynikać zarówno z zawieranego z klientem kontraktu, celu terapii czy obserwowanych przez terapeutę zachowań.

Ze względu na elastyczność i otwartość terapeutów pracujących w tym nurcie, terapia integracyjna jest bardzo dobrym rozwiązaniem niemal we wszystkich przypadkach.

Najczęściej pracuję z osobami mającymi doświadczenie dorastania w rodzinach z problemem alkoholowym, przeżywającymi trudności emocjonalne, doświadczającymi problemów w relacjach. Pomagam osobom cierpiącym na depresję, zaburzenia lękowe, napady paniki, natręctwa. Wspieram osoby w poznawaniu siebie, rozumieniu własnych uwarunkowań i dokonywaniu zmian sprzyjających rozwojowi.

Przychodzę z pomocą osobom zmagającym się z problemem adaptacyjnym związanym z emigracją.

Jeżeli:

masz poczucie braku sensu życia

masz problemy z relacjami z bliskimi

przechodzisz żałobę

negatywne emocje cały czas się utrzymują, a upływający czas nie leczy ran

kiedy życie na emigracji Cię przerasta

problem wciąż powraca a dobre rady i wsparcie innych już nie przynoszą ulgi

cierpisz z powodu lęków lub napadów lęku

przeżywasz problemy związane z przebytą traumą

problem jest kliniczny (depresja, nerwica, bulimia, anoreksja etc.)

czujesz, że tracisz kontrolę nad tym co robisz i co się z tobą dzieje

to zapraszam na konsultację, psychoterapię lub rozmowę wspierającą.

Formy wsparcia jakie oferuję:

To jedno lub kilka spotkań, podczas których możesz przedstawić swój problem. Jest to także uzyskanie pomocy doraźnej wraz z opracowaniem planu leczenia oraz dalszego postępowania.

Psychoterapia krótkoterminowa obejmuje zazwyczaj od 10-20 spotkań i przeznaczona jest dla ludzi, którzy znajdują się w szczególnej sytuacji w życiu. Jest to metoda skoncentrowana na rozwiązaniu aktualnego problemu umiejscowionego w teraźniejszości oraz w jego odniesieniu do przyszłości.

Psychoterapia długoterminowa, trwającą około 2 lat, często dłużej. Metoda ta polega na eliminowaniu schematów, wzorców dysfunkcyjnych zachowań, której odniesienie zazwyczaj wymaga sięgania do źródeł. Celem tego rodzaju terapii jest zmiana strukturalna, głębinowa wzorców zachowań. Poleca się ją osobom, które chcą gruntownie poznać i przeanalizować swoje życie, by podnieść jakość swojego funkcjonowania i móc czerpać satysfakcję ze swojego życia.

Konsultacje zdalne, to doskonała alternatywa dla osób przebywających za granicą lub mieszkających poza Oslo, niemogących lub niechcących zgłosić się osobiście na terapię.

Jest to forma pomocy, która polega na kontakcie terapeutycznym, skoncentrowanym na problemie wywołującym kryzys, czasowo ograniczonym. Pomoc polega na redukcji symptomów i przywróceniu równowagi psychicznej, która zapobiega dalszej dezorganizacji.

Natychmiastowy kontakt w przypadku poważnego kryzysu, szczególnie przy pojawiających się myślach samobójczych

Tel. +4796855283 (całodobowo)
Tel.+48224848801 (od poniedziałku do piątku oraz 116123 codziennie.)

Cennik:

Konsultacja:

800 kr

Terapia indywidualna:

700 kr

Terapia online:

700 kr

Interwencja kryzysowa:

700 kr

Bezpłatne odwołanie/przełożenie wizyty na inny termin jest możliwe wyłącznie do 24h przed planowanym terminem. Odwołanie/przełożenie wizyty po tym terminie (jak również niepojawienie się na spotkaniu bez uprzedzenia) skutkuje koniecznością pokrycia pełnych kosztów wizyty.
Terapie